Репортажи

Провокація під час Всеукраїнської акції протесту

174Просмотры

Сьогодні під час Всеукраїнської акції протесту профспілок під стінами Кабінету Міністрів здійснено замах на народних депутатів України – Голову Блоку профспілок, СПУ та СДП, представника Федерації профспілок України в Парламенті Сергія Капліна та лідера партії СДП Олександра Сугоняко. Зловмисника затримали. Стало відомо, що замовником замаху був Олексій Середюк.

Зазначені дії можуть кваліфікувати, як перешкоджання законній діяльності народного депутата, здійснене за попередньою змовою групи осіб і спрямоване на дестабілізацію ситуації під час мирної акції. Як стверджують представники СДП, замовник протиправного діяння пов’язаний з екс-радником Міністра внутрішніх справ України Іллею Кивою, котрий, ймовірно, має пряме відношення до замаху.
“У запланованому на сьогодні сценарії по дестабілізації ситуації під стінами Кабінету Міністрів України простежується бажання «руками Киви» дискредитувати сам факт можливості мирних протестів в столиці України, місті Києві”, – впевнені соціал-демократи.
На своїй сторінці в фейсбук Сергій Каплін сказав, що подібні провокації не зупинять людей. “Я вирушаю в тур Україною будувати соціальні штаби і реалізовувати український (вірменський) сценарій боротьби за простих людей. Люди на акції одностайно підтримали мій план голосуванням. Нас підтримали ще військові пенсіонери, афганці, чорнобильці, діти війни, шахтарі, вчителі, лікарі і інші прості люди. Сьогодні ж ми висунули уряду соціальний ультиматум: або підвищення зарплат і пенсій або відставка і перевибори” – написав депутат.

Нагадаємо, учасники акції зібрались під стінами Верховної Ради та Кабінету міністрів, де озвучили свої вимоги. Зокрема, вони вимагали від парламенту до кінця 2018 року ухвалити профспілковий законопроект, не підвищувати ціни на природний газ, паливо, тарифи на електроенергію та житлово-комунальні послуги, транспортні послуги. Окрім того, учасники акції вимагали скасувати постанову Кабміну № 817, яка, за їхніми словами, забирає у власність держави майно українських профспілок.

Добавить комментарий