ИнтервьюРепортажи

Міжнародна конференція IoT Україна–Польща

413Просмотры

Українські розробники індустрії 4.0 зустрілись із європейськими колегами, щоб обмінятись досвідом та визначити можливості розвитку кластерів IoT на конференції 30 серпня у Києві. Її організатором стала Асоціація Підприємств Промислової Автоматизації України разом з польськими партнерами.

конференция IoT кластеры

Визначити спільні виклики для обох сторін та перейняти досвід у польських та литовських колег – головна мета заходу. Під час спілкування фахівці розглянули основні практики розвитку кластерного руху в Європі, щоб у майбутньому застосувати їх в Україні. Як зазначив Олександр Юрчак, генеральний директор АППАУ, не треба щоразу винаходити велосипед, треба подивитись на вдалий приклад і зробити так само.

Учасники конференції дійшли висновку, що однією з головних причин повільного розвитку кластерів в Україні є недовіра людей до нових технологій, інших учасників бізнесу, а також держави. Щоб вирішити цю проблему, потрібно поступово залучати людей до роботи над новими проектами, показувати їм користь від їхнього впровадження. Створення кластерів дозволить їм швидше навчатись, нарощувати сили і об’єми та виходити на нові ринки, отримуючі великі замовлення, бо кілька компаній, що взаємодіють в одній структурі, можуть досягти значно більших результатів, аніж одна.

Поки що українці, які зацікавлені у розвитку індустрії 4.0, мають можливість реалізовувати свої проекти завдяки партнерству з іноземними колегами. Про одну з них розповів Міхал Пукач, керівник польського кластеру ІоТ. «Зараз уряд Польщі відбирає стратапи для грантів. Може серед них будуть і українці. Сподіваюсь, нам доведеться зустрітися в Польщі. Відповідно до проекту, ми даємо стартаперу близько шістдесяти тисяч євро, але він повинен буде розвивати проект в Україні» – поділився він.

Конференція стала кроком до формування експертної спільноти, що розвиватиме IoT кластери і впроваджуватиме нові технології в Україні. Як зазначили її організатори, головне – братись і робити.

Всі деталі про конференцію в сюжеті та блогах.

Міжнародна конференція IoT Україна–Польща

Олександр ЮРЧАК про мету Міжнародної конференції IoT Україна–Польща

Євген КОВНІР про впровадження нових технологій у ДТЕК

Маріус ПАРЕШЧУС про перспективи розвитку кластерного виробництва в Україні

Михайло КРИКУНОВ про значення конференції “Розвиток кластерів IoT: Україна — Польща”

Роман КРАВЧЕНКО про переваги співпраці з європейськими колегами

Міхал ПУКАЧ про можливості для українців у Польщі

Добавить комментарий