ОбзорыПопулярноеРепортажи

Боротьба за “Україну”: на конференції виступила співорганізаторка ініціативи “#СТОПРЕЙД”

257Просмотры

Працівники, студенти та відомі випускники зібралися на конференції “Боротьба за” Україну” або друга революція на граніті?”.

«Ті події, які відбулися в університеті, не вкладаються в рамки жодного закону, жодного розуміння. Як таке може відбуватися у 2018 році? Просто серед білого дня рейдерське захоплення будівлі», – зазначила Уляна Пчолкіна, телеведуча, громадська діячка, учасниця проекту «Жінка-берегиня», випускниця університету «Україна» .

 

Працівники установи згадали деталі рейдерського захоплення університету “Україна”, а також обговорили способи повернення навчального корпусу. Петро Таланчук, президент університету “Україна” звернув увагу на те, що рейдерське захоплення – це приклад процесу розкрадання державного майна. Воно також призвело до деяких незручностей.

Перший корпус і весь комплекс університету був спланований таким чином, що кожен, хто заходить і заїжджає на візку через центральний корпус, має вільний доступ до кожного з корпусів не покидаючи приміщення. У ньому є всі умови для безперешкодного доступу до будь-якої точки університету. Зараз люди на візках об’їжджають перший корпус через бордюри, які призначені для іншого. Ми звернулися до всіх, до кого могли. Нам надіслали такі відповіді, що їх можна лише обійняти і плакати. Ніхто не прийшов і не подивився власними очима які наразі у студентів незручності”, – наголосив Таланчук, президент університету «Україна», перший міністр освіти незалежної України.

Також на конференції виступила співорганізатор студентського руху “# СТОПРЕЙД” Мирослава Вовкотруб, яка вперше публічно оголосила мету створення громадської ініціативи.

“Чому студенти – умовні власники університету повинні відчувати якісь незручності на своїй території, якщо вона наша? Як взагалі влада таке допускає? Навіщо реформи, якщо ми не можемо зберегти того, що маємо? Ми усвідомили, що якщо самі не скажемо, що нам погано, ніхто не допоможе. Тому був створений “# СТОПРЕЙД” щоб привернути увагу до нашої спільної проблеми “, – зазначила Вовкотруб.

Нагадаємо, що 7 серпня невідомі увірвалися до університету і на очах у правоохоронців захопили перший корпус навчального закладу “Україна”. Це єдина в країні інклюзивно орієнтована установа вищої освіти, пристосована для того, щоб навчати людей з різними соціальними можливостями та станом здоров’я.

У відповідь на бездіяльність правоохоронців і влади студенти університету «Україна» і всі небайдужі об’єдналися заради спільної мети – повернути захоплений рейдерами головний корпус установи, створивши громадську ініціативу “#СТОПРЕЙД”. Активісти привертають увагу громадськості через Facebook, Instagram і Telegram щоб добитися справедливості.

 

 

Добавить комментарий